Konkurs Matematyczny

Dnia 16 lutego uczniowie Gimnazjum: Rafał Wójtowicz kl. III a, Agnieszka Marzeda kl. IIIb, Aleksandra Sidor kl. III b, Agnieszka Szczepaniak kl. IIIb, Patryk Budzyński kl. III c i Mariusz Cur kl. III c,  brali udział w Konkursie Matematycznym "60 Dni Przed Egzaminem Gimnazjalnym" organizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 i. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Konkurs skierowany był do klas III z terenu powiatu lubartowskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte.

Patryk Budzyński kl. III c zajął II miejsce wśród ponad trzydziestu uczestników. Serdeczne gratulacje!!!

Bal gimnazjalny 2018

Tegoroczny bal gimnazjalny odbył się w naszej szkole w sobotę 27 stycznia. Bal otworzyła pani Dyrektor witając wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i rodziców. Tradycyjnie rozpoczęliśmy, przepięknie zatańczonym polonezem, następnie Jakub Skubisz w imieniu uczniów klasy III podziękował pani Dyrektor, wychowawcom oraz rodzicom, dzięki którym to wydarzenie mogło mieć miejsce. Uczniowie zaśpiewali dla wszystkich przybyłych utwór Maryli Rodowicz „Ale to już było". Po tej, jakże wzruszającej części, rodzice zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek. A potem......, potem była już tylko świetna zabawa do samej nocy i oczywiście głosowanie na króla i królową balu. W tym roku tym zaszczytnym tytułem zostali uhonorowani Zuzanna Kaźmierska i Jakub Skubisz.

Przegląd kolęd i angielskich piosenek świątecznych

Dnia 26 stycznia w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się "I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Polskich i Angielskich Piosenek Świątecznych". Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Kaźmierska, uczennica klasy III c, która zaprezentowała wzruszający utwór - "Przekażmy sobie znak pokoju".

Podsumowanie I półrocza 2017/2018.

I półrocze 2017/2018 już za nami. Średnie wyniki klasyfikacji przedstawiaja sie nastepująco:

średnia ocen 3,41. Najwyższą średnią uzyskała klasa III b - 3,56.

Uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75

1. Emilia Strachowska II a
2. Agnieszka Marzęda III b
3. Budzyński Patryk IIIc
4. Zuzanna Kaźmierska III c
5. Aleksandra Sidor III b
6. Agnieszka Szczepaniak III b
7. Martyna Kłoda II a
8. Wiktoria Dudzik II a

GRATULUJEMY!!!

Średnia frekwencja - 91,89 %

Najlepszą frekwencję miała klasa III b - 93,73 %.

Uczniowie ze 100% - tową frekwencją I pół.

1. Martyna Kłoda – II a
2. Bartosz Kowalczyk – II a
3. Bogusława Zalewska – II a
4. Wiktoria Marzęda – II b
5. Wioleta Piesta – II b
6. Natalia Wasil – III a
7. Andżelika Cieniuch – III a
8. Tomasz Dycha – III a
9. Dominik Kobyłka – III b
10. Agnieszka Marzęda – III b
11. Katarzyna Marzęda – III b
12. Jakub Skubisz – III b
13. Alicja Waśkowicz – III c
14. Zuzanna Kaźmierska – III c

Gratulujemy!!!

W czwartek - 25.01.2018 r. odbył sie apel podsumowujacy I półrocze. Uczniowie otrzymali pochwały i stypendia motywacyjne.

Życzymy jeszcze lepszych wyników w II półroczu!

Zebranie z rodzicami 25.01.2018 r.

Zebranie z rodzicami odbędzie się 25.01.2018 r. (czwartek) o godz. 17.00. W planie zebranie ogólne (ok. 20 min) i spotkania z wychowawcami.

Serdecznie zapraszamy!

Lapbooki

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji.

W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk. Tu nie ma ograniczeń.

Uczniowie klasy II naszego Gimnazjum wykonali na lekcjach języka polskiego lapbooki podsumowujące wiadomości o lekturze – „Dziady” Adama Mickiewicza. Pierwsze zetknięcie uczniów z tą formą pracy przyniosło wspaniałe efekty – lapbooki zaskakiwały pomysłowością, a estetyka wykonania i strona graficzna wielu prac stała na najwyższym poziomie.

Gratulujemy !

Więcej artykułów…