ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 •  

   

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Organizacja dnia 19.06.2019 r.

  1. Msza św. w kościele w Sernikach o godz. 9.00.

  2. Spotkanie w szkole na I piętrze o godz. 10.00.

  3. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

  4. Zakończenie uroczystości ok. godz. 11.50.

  Autobusy do kościoła:

  Wólka Zabłocka – 8.30

  Wola Sernicka - 8.40

  Czerniejów – 8.45

  Autobusy – droga powrotna 12:00

POKAZY PIERWSZEJ POMOCY

Dnia 3 czerwca w naszej szkole miały miejsce POKAZY PIERWSZEJ POMOCY.

Prowadzili je ratownicy medyczni: pani Kinga Listosz i pan Jakub Filipiuk.

Prowadzący przedstawili działania podejmowane w różnych sytuacjach zagrażających życiu

i zdrowiu człowieka między innymi: postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zadławienie, omdlenie, udar, zawał mięśnia sercowego, rany, krwotoki, złamania

i zwichnięcia.

     W czasie warsztatów uczniowie ćwiczyli praktycznie swoje umiejętności i wykazali się dobrą znajomością tematu.

Pani Kinga i pan Jakub odpowiadali też na różne pytania związane ze swoją codzienną pracą.  
     Bardzo dziękujemy za zorganizowanie tego spotkania i wyrażamy wielkie uznanie dla pracy ratownika medycznego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


SPELLING MASTER

14 maja w naszej szkole odbył się I GMINNY KONKURS LITEROWANIA PO ANGIELSKU „Spelling Master". Inicjatorem i organizatorem tego konkursu było nasze Gimnazjum, natomiast uczestnikami uczniowie Szkoły Podstawowej w Sernikach, Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej oraz Szkoły Podstawowej w Nowej Woli.
Konkurs odbył się w dwóch etapach ( etap szkolny i finał międzyszkolny), w trzech kategoriach:
- klasy IV-V,
- klasy VI – VII,
- klasy VIII i III klasa gimnazjum.
W międzyszkolnym finale wzięło udział 25 uczniów. Ich zadaniem było ustne przeliterowanie słów angielskich. W przebiegu konkursu dla każdego uczestnika, na tablicy multimedialnej, prezentowane było słowo w języku angielskim. Po kilku sekundach (w zależności od długości słowa) wyraz znikał z tablicy, a zawodnik miał 20 sekund na jego poprawne przeliterowanie. Słowa podzielone były pod względem stopnia trudności. Każdy uczestnik kolejno literował słowa łatwiejsze (krótsze), a następnie trudniejsze (dłuższe). Podczas eliminacji, wzorem konkursów przeprowadzanych w USA, obowiązywała zasada tzw. nagłej śmierci (sudden death).
Poziom konkursu był bardzo wysoki – uczniowie wykazali się znakomitą znajomością alfabetu oraz sprawnością literowania. Dobrze znali pisownię wyrazów objętych podstawą programową języka angielskiego. I choć rywalizacja była niezwykle emocjonująca, to nie zabrakło też uśmiechu na twarzach uczestników. Ostatecznie, po długich zmaganiach, MISTRZEM LITEROWANIA zostali:
- w kategorii klas IV – V – Olga Dobrzyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli
- w kategorii klas VI – VII – Michał Kępa ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej
- w kategorii klas VIII i III klasy gimnazjum – Emilia Strachowska z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – słuchawki firmy Samsung. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez panią Grażynę Woźniak, dyrektorkę naszego Gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!!!
Beata Mierzwińska i Emilia Bożym

GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNO - ZDROWOTNY

Dnia 24 maja w naszej szkole odbył się Gminny Turniej EkologicznoZdrowotny pod hasłem "Żyję zdrowo w czystym środowisku", przygotowany w ramach programu "Trzymaj formę".

Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o zdrowym stylu życia i integrację młodzieży.

Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja w składzie:

 • p. Grażyna Woźniak - dyrektor Gimnazjum
 • p. Mirosława Orlik – asystent, pracownik PSSE w Lubartowie
 • p. Anita Dobrzyńska – pedagog szkolny
 • p. Anna Sobolewska – nauczyciel biologii w Szkole Podstawowej w Brzostówce
 • p. Justyna Piłka - nauczyciel biologii w Gimnazjum.

W pierwszej części spotkania pani Mirosława Orlik przedstawiła bardzo ciekawą prezentację na temat zagrożeń z lasu. Prelekcja dotyczyła między innymi różnorodności grzybów jadalnych i trujących, objawów zatruć grzybami, zasad prawidłowego grzybobrania oraz profilaktyki chorób odkleszczowych.

W drugiej części turnieju trzyosobowe drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:

 1. 1.prezentacja plakatu na temat "Żyję zdrowo w czystym środowisku"
 2. 2.konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu
 3. 3.quiz o szkodliwości palenia papierosów, spożywania alkoholu i zażywania dopalaczy
 4. 4.scenka rodzajowa - antyreklama palenia papierosów
 5. 5.test wiedzy ekologicznej
 6. 6.przysłowia i powiedzenia
 7. 7.postanowienia proekologiczne
 8. 8.konkurencja sprawnościowa

Uczniowie dobrze zaprezentowali się w poszczególnych zadaniach i wszyscy świetnie się bawili.

Wyniki turnieju:

    I miejsce klasa III A Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej

II miejsce klasa III B Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej

   III miejsce klasa VII Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

   IV miejsce klasa VIII Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej                                                                                                                          

 Zwycięskie drużyny odebrały dyplomy z rąk Pani Dyrektor Grażyny Woźniak.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sernikach.

Dziękujemy Pani Mirosławie Orlik za wieloletnią współpracę w realizacji programów oświatowo – zdrowotnych, w tym programu "Trzymaj formę".


MISTRZOSTWA GMINY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

 

         W dniu 06.05.2019r. jak co roku Gimnazjum w Woli Sernickiej zorganizowało Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym dla Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 4 drużyny chłopców ze szkół podstawowych w : Brzostówce, Sernikach, Woli Sernickiej i Nowej Wsi oraz 2 drużyny dziewcząt ze szkół w Woli Sernickiej i Brzostówki. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców.      

Wyniki zawodów:

Dziewczęta:

I miejsce       -          Brzostówka               -          664 pkt

II miejsce     -          Wola Sernicka          -          387 pkt

Chłopcy:

I miejsce       -          Wola Sernicka          -          478 pkt

II miejsce     -          Brzostówka               -          432 pkt

III miejsce   -          Serniki                       -          308 pkt

IV miejsce     -          Nowa Wieś                -          192 pkt

Najwyższe wyniki punktowe uzyskali: Oliwia Stachura 143 pkt i Michał Baran – 149 pkt – oboje z SP w Brzostówce.

Wszystkie drużyny oraz najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy.

Najlepsze drużyny wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbędą się 14.05.2019r. w Lubartowie. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

SADZENIE LASU

Dnia 5 kwietnia uczestniczyliśmy w akcji "POSADŹ SWOJE DRZEWO", zorganizowanej w Lasach Kozłowieckich przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie oraz Nadleśnictwo Lubartów. W tym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie z 14 szkół województwa lubelskiego. Wszyscy zgromadziliśmy się na placu przy kwaterze myśliwskiej Stary Tartak. Oczekując na oficjalne rozpoczęcie imprezy, postanowiliśmy sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą biorąc udział w konkursach przygotowanych w namiocie edukacyjnym. Następnie wraz z panem Arturem Chmielewskim udaliśmy się na wyznaczone do sadzenia drzew miejsce. Sadziliśmy sadzonki dębu szypułkowego. Posadziliśmy 10 drzewek, a wraz z uczniami ze szkoły Podstawowej w Sernikach ponad 40. Po niespełna godzinnej pracy pojechaliśmy zwiedzić Szkółkę Leśną Stróżek. Poznaliśmy tam wiele szczegółów na temat zbierania nasion, wysiewania ich oraz pielęgnacji sadzonek różnych drzew. Szkółka Stróżek zajmuje powierzchnię 9,53 ha i wytwarza rocznie ponad 1,2 mln sadzonek. Na zakończenie pobytu zostaliśmy zaproszeni na gorący posiłek. Podczas wyjazdu spotkaliśmy absolwentów naszego Gimnazjum, leśników: pana Artura Lato, który organizował konkursy i pana Macieja Barszczyka, który oprowadził nas po polach Szkółki Stróżek. Dziękujemy Organizatorom a wszystkich zachęcamy do udziału w tej bardzo pożytecznej akcji w następnym roku.

Więcej artykułów…

 1. MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ