Niepodległa Polska

Dnia 18 maja 2018 roku rodzice i nauczyciele uczestniczyli w uroczystości, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły, w ramach tegorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki zaprezentowanym utworom muzycznym, chociaż na chwilę zostaliśmy wprowadzeni w nastrój patriotycznej zadumy. Natomiast czytane przez zwycięzców konkursu „Mistrz pięknego czytania", fragmenty poezji patriotycznej przypomniały nam o jakże burzliwej walce Polaków o wolność.

Rozdanie nagród

ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE:

„POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Dnia 22 maja 2018 r. w naszym Gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu pod hasłem „Polskie drogi do niepodległości”. Spotkanie, swoimi występami, urozmaicili gimnazjaliści, którzy przygotowali dla gości krótki montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym.

Prace konkursowe, zgodnie z regulaminem, oceniane były w dwóch częściach: literackiej (autorski wiersz o tematyce patriotycznej) oraz plastycznej (plakat patriotyczny). W każdej części prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjum. Prace oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodzili:

- w części literackiej: p. dyr. Beata Plewka, p. Danuta Dziubicka, pani Ewa Kowalczyk, pani Anna Topyła-Goral, pani Teresa Lejkowska i pani Emilia Bożym;

- w części plastycznej: pani dyr. Beata Plewka, pani Beata Mierzwińska i pani Iwona Grondek.  Członkowie komisji stanęli przed trudnym wyborem, ponieważ nadesłane prace prezentowały wysoki poziom. Po wnikliwej analizie udało się jednak wyłonić zwycięzców:

CZĘŚĆ PLASTYCZNA – PLAKAT

klasy I-III szkoły podstawowej

I miejsce – Izabela Tołubińska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

II miejsce – Katarzyna Wnuczek, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce – Natalia Lis, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

II miejsce – Oliwia Mazurek, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

gimnazjum

wyróżnienie dla Amelii Szafran, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej

CZĘŚĆ LITERACKA – WIERSZ

klasy I-III szkoły podstawowej

I miejsce – Julia Reszko, Szkoła Podstawowa w Sernikach

II miejsce – Zuzanna Misztal, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce – Kinga Pożarowszczyk, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

II miejsce – Dominik Wlazły, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

III miejsce – Alicja Miziołek, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

klasa VII szkoły podstawowej i gimnazjum

I miejsce – Aleksandra Reszko, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej

II miejsce – Katarzyna Lejkowska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

III miejsce – Zuzanna Kaźmierska, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom konkursu, a także rodzicom oraz nauczycielom – opiekunom, dzięki którym uczniowie chcieli podjąć niezwykle piękne, ale i trudne wyzwanie do twórczej rywalizacji.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Dnia 21 maja uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez pracowników Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Zakład ma zdolność przerobową 75 ton odpadów na dobę i należy do najnowocześniejszych w Polsce. Statystyczny Polak wytwarza 303 kg odpadów rocznie a mieszkaniec Lubelszczyzny 196 kg.

Problem odpadów narasta i dlatego tak ważne jest ich ograniczanie, zbieranie i właściwa segregacja. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację, filmy i rozwiązywali zagadki, z których dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować odpady domowe, na czym polega recykling oraz utylizacja.

Następnie wraz z przewodnikami zwiedzili zakład w czasie pracy. Zobaczyli, jak wyglądają przetworzone odpady komunalne. Dowiedzieli się, jak powstaje biogaz i jakie ma on zastosowanie. Była to bardzo ciekawa lekcja.

BRĄZ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

21 MAJA W KOCKU ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA POWIATU W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ. UDZIAŁ WZIĘŁY DRUŻYNY Z: WOLI SERNICKIEJ, KOCKA, OSTRÓWKA, WOLI SKROMOWSKIEJ, POIZDOWA, ABRAMOWA I NIEDŹWIADY. DZIEWCZĘTA GRAŁY W DWÓCH GRUPACH KAŻDY Z KAŻDYM. NASZ SKŁAD WYSZEDŁ Z II MIEJSCA Z GRUPY I GRAŁ O III MIEJSCE Z ABRAMOWEM WYGRYWAJĄC 21:6. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA: KATARZYNY MARZĘDY, AGNIESZKI SZCZEPANIAK I JULII FERENC, SUPER ZABAWA I OGROMNE EMOCJE.

ALICJA WAŚKOWICZ MISTRZYNIĄ POWIATU

ALICJA WAŚKOWICZ zajęła I miejsce w pływaniu indywidualnym na dystansie 50 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Powiatu. Nasza uczennica zakwalifikowała się do Mistrzostw Rejonu w Puławach. Alicja przez trzy lata godnie reprezentowała nasze Gimnazjum, zajmując zawsze czołowe miejsca. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces uczniów w konkursie matematycznym

Dnia 17 maja 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny DWÓJKA DO POTĘGI. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dwudziestu siedmiu uczniów z pięciu gimnazjów powiatu lubartowskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Rafał Wójtowicz kl. III a, Agnieszka Marzęda kl. III b, Aleksandra Sidor kl. III b, Agnieszka Szczepaniak kl. III b, Patryk Budzyński kl. III c, Mariusz Cur kl. III c. Nasza drużyna zajęła II miejsce ustępując Gimnazjum nr 1 z Lubartowa.

Indywidualnie

Patryk Budzyński kl. III c   -  II miejsce

Mariusz Cur kl. III c -   III miejsce

Serdeczne gratulacje dla naszych matematyków !!!

Więcej artykułów…

1. Zebranie z rodzicami 16.05.2018 r.